top of page

Нов поглавје

на западноавстралиски

пристигнува во 2023 година

welcome

Откријте ново ниво на грижа

Добре дојдовте во Middle Swan Residential Care, нов дом за стари лица со 120 кревети, кој обезбедува стручна грижа и сместување за постарите Западна Австралија во источната метро област на Перт. нивните индивидуални потреби и ја разбираат важноста од обезбедување удобен простор за живеење за нашите жители и нивните најблиски. Затоа нудиме 24/7 грижа за медицинска сестра, апартмани за парови за оние кои сакаат да живеат заедно, пространи внатрешни и надворешни области со динамичен поглед, одмор и постојана грижа и мир на умот знаејќи дека вашите најблиски се во најдобри раце.

Гордо лоциран во срцето на Middle Swan, со лесен пристап до блиските атракции како што се живописниот парк Вајтман и винскиот регион на Лебедовата долина, овој прекрасен дом за стари лица се наоѓа на имот од шест хектари опкружен со живописни полурурални и природни убавина. Експанзивна, но интимна, со внимателно уредени топли, рустикални тонови кои упатуваат на природната материјалност на регионот, Middle Swan Residential Care изобилува со мајсторски интегрирани, помали заеднички простори кои зрачат со удобност и стил.

Come in,

make yourself at home

Explore the remarkable facilities at Middle Swan Residential Care and experience the warm, inviting atmosphere we're creating for our residents. We invite you to browse our gallery of stunning images; a collection that we're proud to share with you, and which is sure to catch your eye. Take your time, enjoy the view.

Удобно живеење,

исклучителна грижа

Clinician.jpeg

Клиничка грижа за благосостојба

Нашиот професионален и сочувствителен клинички тим е посветен на обезбедување исклучителна грижа. Искусни и квалификувани диететичари, физиотерапевти, професионални терапевти, говорни патолози и психолози работат заедно за да ви дозволат да го сакате животот што го живеете.

nurse.jpeg

24/7 медицинска сестра на лице место

Суштински аспект на сеопфатната нега, нашиот квалификуван медицински персонал е достапен во секое време за да се осигура дека ќе ја добиете најдобрата можна нега секогаш кога ви е потребна. 

fresh meals.jpeg

Свежи оброци подготвени секојдневно

Секојдневно нашите готвачи на лице место подготвуваат свежи, здрави оброци, закуски и пијалоци прилагодени на вашите диететски потреби и желби. Уживајте во вашите оброци во нашите прекрасно уредени трпезарии или во приватноста и удобноста на вашата соба.

spacious.jpeg

Прекрасни простори за живеење

Секоја од 120-те пространи спални соби вклучува сопствена бања и ваш избор за пристап до дворот или балконот или панорамски поглед; совршен за релаксација и уживање во свеж воздух и сонце. Умен дизајн обезбедува удобен пристап до lИфестајл услуги позиционирани околу неверојатна колонада што води до планираното село зелено.

family.jpeg

Добредојдени се семејствата и миленичињата

На крајот на краиштата, домовите за стари лица не се само за жителите, туку и за семејството да сподели во создавањето значајни спомени. Нашиот дом е пријателски настроен со семејството и надгледуваните миленичиња, така што вашите најблиски можат да ги донесат своите крзнени пријатели за да обезбедат дружење и удобност.

lifestyle services.jpeg

Начин на живот и лични услуги

Чувствувајте се подмладени и освежени со низа терапии кои помагаат да се подобри целокупната благосостојба, вклучувајќи ароматерапија и терапија со масажа. Плус, уживајте во зајакнувањето на вашата самодоверба додека изгледате најдобро со нашите услуги за фризер и козметичар. 

DSC03917th.jpg
Почит
cs_b1.jpg
Интегритет
cs_a.jpg
Сочувство
cs_c.jpg
Грижа

Our suites,

your choice

Choosing a care home should feel reassuring not overwhelming, and we believe in making your decision as comfortable as your stay. Our Suites offer a range of options to suit varied needs, incorporating thoughtfully designed features to fit your lifestyle. Explore the range below, where we've simplified the details, making it easier for you to find your perfect match. 

Our Diamond suites can be specially adapted to accommodate couples or to be enjoyed as a spacious single suite.

We also offer a range of additional services designed to up-lift your everyday living experience. From daily provisions to annual treats; it's the embrace of familiarity that makes the 'everyday' a bit more special. Some services are also available al a carte, so you can pick and choose what's right for you. Please enquire to learn more about these services, we're happy to help find the most suitable options for you.

Premier accommodation for couples

Embrace the convenience of premium living without losing the warmth of home. Diamond + is your gateway to a luxurious lifestyle where hosting your loved ones becomes a delight, not a chore. With ample space for private gatherings, celebrate family milestones or simply enjoy quiet evenings with friends, right in your own suite. 

 

Diamond + features a Diamond Suite configured with an adjacent room, and is perfect for couples to maintain the familiarity of shared living. Settle into a cozy, dual bedroom arrangement or design a harmonious living-and-bedroom configuration. With two private ensuites for complete flexibility, Diamond + is your personal sanctuary of comfort, privacy, and freedom. 

ContactForm

Би сакале да чуеме од вас

Без разлика дали сакате да резервирате турнеја, или за информации за нашиот дом, нашите услуги или едноставно имате општи прашања, ние сме тука да помогнеме.

Разбираме дека изборот на дом за стари лица може да биде тешка и емотивна одлука и сакаме да ви го олесниме што е можно повеќе.

Ве молиме не двоумете се да стапите во контакт со нас со формуларот за барање. Секогаш сме тука да помогнеме и со нетрпение очекуваме да слушнеме од вас наскоро.

Распрашајте се денес

Preferred contact method
Кариери во резиденцијалната нега на Middle Swan

✅ Поднесено барање. Ви благодарам!

Од почеток во 2020 година до отворање во 2023 година, гледајте како ја конструираме резиденцијалната нега на Middle Swan.

bottom of page